W tym tygodniu:
 

CSI4-W Cavaliada Kraków 

 

livestream 

 

 

 

CSI4 Vejer de la Frontera  

Marek Lewicki, Andrzej Opłatek, Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta

livestream

 

 

 

CSI3 Oliva ESP 

Krzysztof Retka, Bartosz Adamus, Julia Błaszczak, Laura Kłapińska, Lena Kwiatkowska, Julia Pawłowska

livestream

 

 

CSI2 Kronenberg NED

 Mateusz Tyszko, Aleksandra Lusina - Gołaś, Zofia Michalak, Mikołaj Kownacki 

livestream

 

 

 

CSI2 Gent BEL  

Róża Konieczna   

 

 

 

HZO Leszno 

 

 

​HZO DiM Wolica

 

WYNIKI 

(Tylko zawody ogólnopolskie oraz   międzynarodowe z udziałem reprezentantów Polski) 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

 

  

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
 
 
 

 

   

 
 
  
  
 

Monika Grundkowska najlepsza w Michałowicach 19/05/19

Monika Grundkowska na DHAHA z RC Riding Centre Sosnowice zwyciężyła w Grand Prix PLJ w Michałowicach, Jarosław Koziarowski z WLKS Krakus na CHENET wygrał Finał Rundy Srebrnej 135cm a Jakub Kubiak z KJ SO Łąck Finał Rundy Brązowej 125cm na GREAT PLEASURE II. Trzeci etap Drużynowego Pucharu Polski wygrała ekipa KJ Trachy Gliwice w składzie: Paulina Koza, Zuzanna Jarocka, Katarzyna Gola i Łukasz Koza.  

Liderami rankingów PLJ po trzech etapach rozgrywek są: 

Runda Złota - Mściwoj Kiecoń i Artur Kufel  25 pkt

Runda Srebrna Nina Milczarek 41 pkt 

Runda Brązowa -  Anna Białas  35 pkt

DPP - KJ Agro Handel Śrem i KJ Trachy Gliwice  17 pkt

 

fot. Przemysław Antosz 


Puchar Narodów CSIO3 Drammen 17 maja 2019 - Polska Kadra w składzie Krzysztof Ludwiczak, Andrzej Opłatek, Jan Bobik i Wojciech Wojcianiec wywalczyła drugie miejsce !!

 

Polska na drugim stopniu podium w Pucharze Narodów / Jan Bobik, Wojciech Wojcianiec, Krzysztof Ludwiczak, Andrzej Opłatek/ szef ekipy Rudolf Mrugała.  fot. Patrycja Rowińska 

WYNIKI 

1m. Irlandia 13 pkt 

2m. Polska 14 pkt

3m. Norwegia 20 pkt 

RELACJA VIDEO 

 


CSIOJ/ Ch / P Lamprechtshausen AUT 16-19.05.19

 

Podium - Puchar Narodów CSIOJ / A. Kierznowska, F.Lewicki, W. Bedyńska, J.Suska/ 

 

Najlepiej w Lamprechtshauen w zawodach CSIO spośród bardzo licznej polskiej reprezentacji juniorów, dzieci i zawodniczek na kucach spisała się ekipa juniorów w składzie: Aleksandra Kierznowska, Wiktoria Bedyńska, Juliana Suska, która wywalczyła drugie miejsce w Pucharze Narodów. Wiktoria Bedyńska na Lacoste 142 imponowała formą w PN - pokonała oba nawroty bez błędów.  W juniorskim konkursie Grand Prix najlepiej wypadł Filip Lewicki na Corrado X - 4 miejsce w konkursie i dwa bezbłędne nawroty.  Jadąca indywidualnie w zawodach CSIOJ w Austrii Milena Dobkowska wygrała na Qui Gigi dwa konkursy 120cm. 

Spośród Kadry Dzieci najlepiej w zawodach wypadła jadąca poza oficjalną ekipą Laura Kłapińska - druga indywidualnie w Pucharze Narodów oraz Daria Pietrzak, która wygrała konkurs otwarcia rundy CSIOCh na Sonata W oraz była najwyżej w Grand Prix CSIOCh spośród wszystkich reprezentantek  Polski startujących w konkursie. W Pucharze Narodów CSIOCh - polska reprezentacja dzieci rywalizację ukończyła po pierwszym nawrocie na 8 miejscu. W ekipie bez błdów przejechała tylko Julia Jabłońska na Conn Rubina. 

Polska Kadra Pony nie ukończyła Pucharu Narodów na skutek eliminacji z konkursu Agaty Kamińskiej i Oliwi Płatek. 

19/05/19  

 


CSIO3 Drammen 16-19 maja 2019

 

Najlepsze wyniki reprezentantów Polski w turnieju:

CSIO3 LR Grand Prix 160cm 10m. Wojciech Dahlke POL A Quite 19/05/19

CSIO3 Derby 150cm  6m. Andrzej Opłatek POL El Camp 18/05/19

CSIO3 160cm Nations Cup 2m. Polska / Ludwiczak, Opłatek, Bobik, Wojcieniec/ 17/05/19

CSIO3 145cm 1m. Jan Bobik POL Farmer 

CSIO3 145cm  2m. Wojciech Wojcianiec POL Chintablue  16/05/19

CSIO3 140cm  1m. Andrzej Opłatek POL  Stalando 2 

CSIO3 135cm  4m. Jan Bobik POL Onasis 

CSI1 135cm 3m. Andrzej Opłatek POL Odile du Soufflet 

 

19/05/19

 


CSI2-W Darguziai LTU 16-19 maja 2019

 

Dawid Kubiak pierwszy, Maksymilian Wechta drugi w konkursie Grand Prix 160cm CSI-W.

 

Najlepsze wyniki reprezentantów Polski w zawodach:

CSI2 LR Grand Prix 160cm 1m. Dawid Kubiak POL ANASTACIA III 19/05/19

CSI2 140cm 6m. Natalia Palmowska POL CEREMBER ME M   

CSI2 135cm  3m. Robert Hestkowski POL HEKTORAS 18/05/19

CSI2 LR 145cm 3m. Dawid Kubiak POL ANASTACIA III 17/05/19

CSI1 110cm 3m. Dominika Hestkowska POL CONTI

CSI2 140cm 4m. Maksymilian Wechta POL QUINCHELLA  VIDEO   16/05/19 

19/05/19


Przemysław Konopacki szósty w Grand Prix LR 145cm CSI2 Opglabbeek 12.05.19

Przemysław Konopacki i Duke 

WYNIKI GRAND PRIX 

6m. Przemysław Konopacki DUKE 0/4 pkt

35m Krzysztof Okła CHACITOL 4 pkt 

WYNIKI TURNIEJU 

 


ZO, ZODiM eMPMK Ciekocinko 10-12 maja 2019

Iga Biegalska 

Zwycięzcy niedzielnych konkursów Grand Prix, konkursów finałowych ZO DiM oraz najlepsze młode konie zawodów eMPMK.

ZO Grand Prix - Aleksandra Lusina - Gołaś  CAMBEL I G KJ Bonin 

Grand Prix Dzieci I - Iga Biegalska  CARDHU SKJ Sopot 

Grand Prix D/E  - Alicja Iwaszczuk PSOTKA KJ Wiktorowo 

Finał Dzieci II - Julia Ptaszyńska DIACONTINA  KJ Plejada 

Finał GR A1 - Nel Skotarczak FRANKENHOEH`S MYLORD KJ Podkowa Gruszczyn 

Finał GR A2 - Zuzanna Buszczak SONATA KJ Michałówka 

Finał GR C - Zuzanna Szeszuła BRAVE HEART 8 KJ Podkowa Gruszczyn  

Finał GR Dbis - Julia Pięta MARCOS JUKS Abakus Kaczyna 

 

eMPMK 5l rocznik 2014   Jacek Zagor OLIVAR /Arezzo VDL x Ol Metta/ hod. SK Nad Wigrami 

Adam Nicpoń na ZERO Z /Zirocco Blue VDL x Caritano Z/ wygrał dwa konkursy eMPMK dla koni 6l rocznik 2013 i raz był drugi. 

WYNIKI TURNIEJU


Krzysztof Leśniak wygrywa Grand Prix Leśnej Woli 12.05.19

 

Krzysztof Leśniak na STAKKATOL 7 / Stakkatol x Continue / wł. Krzysztof Koziarowski zwyciężył w dwunawrotowym Grand Prix Leśnej Woli. fot. Roland Mika

WYNIKI GRAND PRIX 

WYNIKI TURNIEJU 


CSI2 CSI1 Darguziai 9-12 maja 2019 Dalia Lehmann 12-ta w Grand Prix

Na międzynarodową arenę z powodzeniem wróciła Bagazza M Dawida Kubiaka. Para zwyciężyła w sobotnim konkursie barier. Dalia Lehmann na Quitoki najlepiej spośród reprezentantów Polski przejechała konkurs Grand Prix z 1 pkt, zajmując 12 miejsce.  

Polskę podczas turnieju na Litwie reprezentują : Grzegorz Kubiak, Dawid Kubiak, Dalia Lehmann, Gabriela Bado, Julia Błaszczak i Rober Wilczewski. 

 

VIDEO Bagazza M i Dawid Kubiak - konkurs otwarcia 135cm 

 

 

 


ZO DIM Iwno 2-5 maja 2019

foto M&R PHOTO

Zwycięzcy Finałowych konkursów ZO DiM Iwno 2-5 maja 2019 

Gr A1    Jagoda Kierznowska  KJ Sokół Damasławek

Gr A2 - Julia Ganowska  KJ Ranczo Kołata 

Gr C - Antoni Śliwiński KJ Podkowa Gruszczyn 

Gr Dbis - Antoni Śliwiński KJ Podkowa Gruszczyn

Finał Dzieci II - Aleksander Lauk Budzyński KS Kłos

Grand Prix Gr D/E  - Zofia Budzyńska St. KJ Gronówka

Grand Prix Dzieci I - Wiktoria Jannasz  SKJ Poczernin 

na zdjęciu Julia Ganowska - zwyciężczyni 4 konkursów w Iwnie.

 

 


Miskiewicz Tomasz  2915
Grzegorzewski Adam 2731
Skrzyczyński Jarosław 2521
Kubiak Dawid 2257
Konopacki Przemysław  1700
Kaźmierczak Michał   1407
Tyszko Michał  1363
Lewicki Marek  1252
Wacławik Marek   1224
Ludwiczak Krzysztof      1166

31/12/23

 
 
 
 
 
 
 
ONLINE STORE 
EQUI FASHION
 
 
 
1. Barański Mikołaj   709
2. Kierznowska Aleksandra  485
3Maruszak Lena    409
4. Suska Juliana    400
5. Kubik Natalia  267
6. Stefańska Natalia  176
7. Parkitny Maximilian   166
8. Lewandowski Aleksander  141
9. Biskup Julia  139
10. Osuch Aleksandra  103

31/12/23

1. Biegalska Iga 530
2. Skrzyczyński Patryk  435
3. Zawadzka Eliza    362
4. Wypchło Aleksandra         315
5. Pietrzak Daria     287
6. Kłapińska Laura         280
7. Ganowska Julia 246
8. Sydow Natalia  208
9. Bule Paulina  194
10. Macieszczak Ewa  182

31/12/23

1  Kosmol Alicja   2525
2  Chojowska Iga      2502
3. Goszczyński Adam       2445
4. Babczyńska Małgorzata  2120
5. Malesa Alicja    2040
6. Chylińska Antonia   2009
7  Gola Helena  1765
8. Łącka Michalina  1595
9. Soforek Marcel  1577
10. Brzozowska Aleksandra  1520

31/12/23

1.  Layer Blanka  372
2.  Cicha Zofia   334
2.  Czyżyk Zahiu Natalia 270
4.  Szmyt Maria  222
4.  Lubońska Helena   222
6   Gizyński Filip    154
7.  Walczyk Natasza    148
8.  Cytarska Hanna  146
9   Maślak Pola  126
10. Marszałek Amelia  90

31/12/23

1.  Reimann Zofia 714
2.  Koperska Pacyńska M. 601
2.  Prasek Hubert  515
4.  Binkowska Wera 504
5.  Wierucka Zofia  497
6   Seroczyńska Nela    423
7.  Korus Anna    381
8.  Wnuczko Sara  380
9.  Leboda Oliwia   352
10. Lewicka Aleksandra  350

31/12/23

1  Janaszczyk Lena     605
2. Goszczyński Tomasz  575
3. Wnuczko Sara 408
4. Reimann Zofia 382
5. Lubońska Helena  373
6. Rąbca Milena     337
7  Laskowska Róża  331
8. Nowak Antoni  313
9  Wierucka Maria  308
10. Seroczyńska Nela  303

31/12/23

1. Tymieniecka Wiktoria   627    
2. Buczek Agata   540
3. Stasiak Agata 440
4. Laskowski Julian      435
5. Wiśniewski Marcel   345
6. Przybyła Agata 317
7. Pasternak Julia   296
8. Kamińska Zofia  284
9.  Sawa Blanka  280
10. Kwiatkowska Karolina       226

31/12/23

1.  Kierznowska Jagoda   1235
2.  Biel Zofia   1095
3.  Cwalina Wiktoria    1070
4.  Hart Dyke Zofia 585
5.  Aniołek Hubert  475
6.  Kamińska Zofia  390
7.  Kraśko Aleksander  335
8.  Patecka Olga  230
9.  Szostawicka Karolina  205
10. Janusz Zofia  155

31/12/23

1.  Moczkowska Carla   898
2.  Ciszek Maria  808
2.  Olaszek Alicja   675
4.  Pakur Zofia          450
5.  Wiśniewski Marcel         434
6.  Kępka Aleksandra     417
7.  Kmietowicz Lilla    360
8.  Hart Dyke Zofia            346
9. Potyra Maja   321
10. Czerpińska Maria    316

31/12/23