Wyróżnienia Redakcji KadraSkoki.pl za 2016 rok

 

Zawodnik Roku - Jarosław Skrzyczyński 

Amazonka Roku - Małgorzata Koszucka

Młodzieżowiec Roku - Andrzej Opłatek

Junior Roku - Adam Grzegorzewski

Zawodnik Roku w kat Dzieci - Aleksandra Kierznowska 

Koń Roku - Wibaro

Klub Roku - KJ Agro Handel Śrem

Organizator Roku - KJ Osadkowski Jakubowice 

 


 

ZAWODNIK ROKU Jarosław Skrzyczyński 

Zawodnik KJ Agro Handel Śrem. Lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego, najwyżej na świecie sklasyfikowany Polski zawodnik, Finalista Pucharu Świata w Goeteborgu ( 20 miejsce ), zwycięzca Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w Warszawie. Wraz z ekipą w kwietniu triumfował w Pucharze Narodów w Linzu. W listopadzie najlepszy w Grand Prix CSI2 w Lesznie. W sezonie 2016 na międzynarodowych arenach Jarosław Skrzyczyński wygrał 31  konkursów oraz ponad 70 razy plasował się w pierwszej 10-tce. W kraju wygrał m.in.  konkursy Grand Prix w Lesznie, Olszy, Sowiej Woli i w Besiekierzu Rudnym. 

 

 

MŁODZIEŻOWIEC ROKU Andrzej Opłatek 

Mistrz Polski Młodych Jeźdźców, lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w kat. Młodych Jeźdźców.  Pod koniec roku  Andrzej Opłatek zawodnik KJ Heaa Turek  startował w Finale European Youngster Cup w Salzburgu ( był 2 x drugi w kwalifikacjach ) . W sezonie 2016 wygrał 9 międzynarodowych konkursów, był najlepszy w cyklu Cavaliada Tour U21, zdał z powodzeniem maturę i został studentem jednej z warszawskich uczelni. 

 

AMAZONKA ROKU - Małgorzata Koszucka 

Małgorzata Koszucka - zawodniczka KJ Wechta Rosnówko w 2016 roku w świetnym stylu wygrała Ladies Cup w Jakubowicach, triumfowała w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w Drzonkowie, z powodzeniem jeździła konkursy na międzynarodowych arenach. 

 

KOŃ ROKU - Wibaro 

Wibaro - PZHK / 2007 / Bajou du Rouet - Graf Quidam / 

hodowca - Marian Skop

właściciel - Bogdan Kuchejda 

Sezon 2016 niewątpliwie należał do Kamila Grzelczyka i siwego Wibaro. Para wygrała Mistrzostwa Polski Seniorów w Jakubowicach, Halowy Puchar Polski w Dąbrówce Małej, cykl Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski Totalizatora Sportowego, Grand Prix CSI3 Silesia Equestrian Tour oraz uzyskała najlepsze wyniki dla Polski w : Grand Prix CSIO5 w Sopocie, Grand Prix CSI3 Baltica Tour w Ciekocinku,   Grand Prix CSI3-W w Lesznie. 

 

 

JUNIOR ROKU - Adam Grzegorzewski 

Adam Grzegorzewski, zawodnik KJ Agro Aves Gajewniki.  Lider rankingu PZJ w kategorii Juniorów za 2016 rok, v-ce Mistrz Polski Juniorów z Jakubowic, zwycięzca Halowego Pucharu Polski  w kategorii Młodych Jeźdźców w Dąbrówce Małej. W sezonie 2016 wygrał 8 międzynarodowych konkursów. 

 

Zawodnik Roku w kat Dzieci Aleksandra Kierznowska

Aleksandra Kierznowska z KJ Kietlów wygrała w Polsce w sezonie 2016  Puchar Polski Dzieci w Jakubowicach i Halowy Puchar Polski Dzieci w Lesznie. Z powodzeniem jeździła na międzynarodowych arenach, była druga w Finale B w Milstreet podczas Mistrzostw Europy Dzieci, wygrała wszystkie konkursy CSI1 120 w Lesznie i CSICh w Poznaniu. W świetnym stylu triumfowała w Grand Prix CSICh w Lamprechtshausen. Ukończyła sezon 2016 na pozycji lidera w rankingu PZJ w kategorii Dzieci. 

 

 

ORGANIZATOR ROKU - KJ Osadkowski Jakubowice 

Klub Jeździecki Osadkowski w Jakubowicach w 2016  zorganizował owacyjnie przyjęte Mistrzostwa Polski ,  międzynarodowy turniej Silesia Equestrian Tour oraz liczne zawody krajowe i regionalne.

Klub Rodziny  Osadkowskich  jest bardzo lubianym przez środowisko ośrodkiem jeździeckim, cenionym  za gościnność, atmosferę i warunki dla koni. Bez wątpienia jest także wielkim promotorem jeździectwa. Wielkie ukłony i podziękowania za takie wsparcie jeździectwa kierujemy na ręce Państwa Beaty i Władysława Osadkowskich z rodziną oraz   Agnieszki Olszewskiej.

 

 

 

KLUB ROKU - KJ Agro Handel Śrem 

Zdecydowany lider rankingu Klubów Polskiego Związku Jeździeckiego. Na sukcesy klubu w 2016 roku pracowali Jarosław Skrzyczyński, Mściwoj Kiecoń, Leszek Gramza, Marcin Bętkowski, Andrzej Głoskowski, Dawid Skiba, Arkadiusz Fimmel, Łukasz Krajewski, Wiktor Szala. Medale dla KJ Agro Handel Śrem wywalczyły Dajana Pawlicka  (złoto HPP Juniorów ) i Maria Baehr (srebro PP Dzieci).

 

Prezes KJ Agro Handel Śrem - Jan Ludwiczak  

 

Podsumowując rok 2016 nie można pominąć fantastycznie zorganizowanych zawodów CSIO5 w Sopocie. Dzięki staraniom Komitetu Organizacyjnego pod kierunkiem Prezes Hipodromu  Kaji Koczurowskiej Wawrzkiewicz publiczność jeździecka mogła z bliska podziwiać światową czołówkę a sport jeździecki gościł na antenie mainstreamowych mediów.

 

Sport jeździecki w Polsce ( w szczególności skoki przez przeszkody ) rozwija się w imponującym tempie, obserwujemy to po kalendarzu imprez, zwiększającej się z roku na rok  ilości zawodów  oraz coraz większej liczbie biorących w nich udział zawodników i koni.   Polska jest gospodarzem międzynarodowych turniejów w randze od 1 do 5 gwiazdek ( uwielbiana przez publiczność Cavaliada, Baltica, Silesia, Cracovia, zawody CSI4 w Poznaniu oraz zawody w Lesznie ). 

 

Największe wsparcie w rozwój sportu jeździeckiego w Polsce w 2016 włożyli : Roman Roszkiewicz, Dariusz Wechta, Władysław Osadkowski, Andrzej Opłatek, Grzegorz Mieleńczuk, Tomasz Bałuk, Mirosław Szary, Jan Sołtysiak, firma Międzynarodowe Targi  Poznańskie, Jan Ludwiczak. Największe organizowane w kraju zawody w skokach przez przeszkody sponsorowała  firma Totalizator Sportowy

 

Rok 2016 był rownież niezwykle udany dla życia rodzinnego naszych czołowych zawodników. Związki małżeńskie zawarli Państwo Lidia i Mściwoj Kiecoń, Anna i Krzysztof Ludwiczak, Joanna i Michał Tyszko oraz Aleksandra i Artur Gołaś. Raz jeszcze składamy gratulacje. 

 

2016 rok zapamiętamy też dzięki  osobom, które debiutowały w swoich rolach i od razy zaimponowały profesjonalnym podejściem do  swojej pracy, dając przy okazji wspaniałą wizytówkę jeździectwu. Te osoby to: Kaja Koczurowska Wawrzkiewicz- prezes Hipodromu Sopot, organizator najlepszego w Polsce otwartego  turnieju w 2016 roku. Magdalena Maskiewicz - szefowa biura prasowego Baltica Equestrian Tour  - najlepiej promowanego i mającego najlepszy PR, turnieju w 2016 r. oraz manager dyscypliny skoki przy PZJ - Maciej Wojciechowski - zawsze pełen optymizmu i zaangażowania dla naszego sportu i zawodników.  

Ponad to należy dodać, że w 2016 przebojem stała się aplikacja www.zawodykonne.pl , bez której  dziś już nie wyobrażamy sobie życia. 

Najważniejsze sukcesy Reprezentantów Polski w sezonie 2016 

Najważniejsze sukcesy Reprezentantów Polski w sezonie 2016 

 

1. Zwycięstwo w Pucharze Narodów podczas CSIO4 w  Linz Polskiej ekipy pod wodzą Macieja Wojciechowskiego w składzie : Jarosław Skrzyczyński, Michał Kaźmierczak, Krzysztof Ludwiczak i Sandra Piwowarczyk Bałuk.   więcej 

 

2. Finał Pucharu Świata w Goeteborgu z udziałem Jarosława Skrzyczyńskiego ( 20 miejsce ) i Michała Kaźmierczaka  ( 25  miejsce ). więcej 

 

3. Michał Kaźmierczak trzeci w Grand Prix CSI3-W w Olomouc, bardzo udany turniej dla Reprezentantów Polski - Stanisław Piątkowski - 1m w Finale CSIJ,  Dawid Kubiak - 1m. w Finale 140cm.  więcej

 

4. Reprezentacja Polskich Juniorów pod wodzą Rudolfa Mrugały w składzie : Adam Grzegorzewski, Dajana Pawlicka, Stanisław Piatkowski i Kamila Rokita wywalczyła drugie miejsce w Pucharze Narodów w Hagen w prestiżowym turnieju Future Champions.  więcej 

 

5. Grand Prix CSI3 Silesia Equestrian Tour dla Kamila Grzelczyka wyniki 

 

6. Grand Prix CSI2-W w Lesznie dla Jarosława Skrzyczyńskiego wyniki 

 

7. Grand Prix Dzieci CSICh  dla Aleksandry Kierznowskiej w Lamprechtshausen więcej 

 

8. Grand Prix Cavaliady w Lublinie dla Łukasza Kozy więcej

 

9. Dawid Kubiak drugi w Rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata przed Finałem w Warszawie, z dużą szansą na awans do światowego finału w Omaha w 2017 roku. ranking 

 

10. Dawid Kubiak drugi w konkursie do Pucharu Świata w Siauliai 15/10/16

 

11. Monika Grundkowska wygrała Finał B  Mistrzostw Europy Juniorów w Millstreet więcej 

 

12. Aleksandra Kierznowska druga w Finale B Mistrzostw Europy Dzieci w Millstreet więcej 

 

13. Reprezentacja Polskich Juniorów / Piątkowski, Lewicki, Grundowska, Rokita /  zwyciężyła w Pucharze Narodów w Ciekocinku więcej 

 

14. Maksymilian Wechta wygrał Finał 140cm w Herning 

 

15. Jarosław Skrzyczyński wygrał konkurs otwarcia w Goeteborgu 

 

16. Adam Grzegorzewski najlepszy w konkursie otwarcia  140cm CSI3 Wr Neustadt    wyniki 

 

17. Dawid Kubiak najlepszy w konkursie otwarcia 135cm  CSI-W  w Bratysławie więcej 

 

18. Grand Prix Juniorów dla Julii Jaglarz, Grand Prix Dzieci dla Agnieszki Kiewrel Linz 21-24.04.16 więcej 

 

Mistrzowie Polski 2016 w Skokach Przez Przeszkody 

SENIORZY - Kamil Grzelczyk / BKJ Bogusławice / Wibaro 

MŁODZI JEŹDŹCY - Andrzej Opłatek / KJ HEAA / El Camp 

JUNIORZY - Martin Rozynek / KJ Profil Piła / Catoki 

Mistrzostwa Polski Jakubowice 2016 wyniki 

 

Juniorzy Młodsi / OOM do lat 16 / Weronika Kaniewska / KJ Dilmar Kobylarnia / Bianca W 

Juniorzy Młodsi KUCE / OOM do lat 16 / Weronika Król / BPK / Marinello 

OOM Strzegom 2016 wyniki 

 

Mistrzowie Polski 2016 w Skokach Przez Przeszkody  - KUCE 

Gr A1 - Maja Marchwicka / Jary / KJ Zbyszko 

Gr A2 - Eliza Zawadzka / Egzorcysta / KJ Zbyszko

Gr B - Aleksandra Osuch / Jacob / Podkowa Gruszczyn

Gr C - Olga Skrobacz / D'April / WLKS Krakus 

Gr D bis - Franciszek Jurzak / Charlies Boomerang / SKJ Ponylandia 

Gr D - Wiktoria Leszek Karwańska / Bon Pari / KL / BPK

Gr E - Aleksandra Kawa / Ostiana / KJ Facimiech 

MP Kuców / MK / Dzieci Strzegom 2016 wyniki 

Puchar Polski Dzieci 2016 - zwycięzcy 

Gr 1 Aleksandra Kierznowska / Dior V / KJ Kietlów  Jakubowice

Gr 2 Olimpia Filipowska / Goldika / KJ Stajnia Modelewscy  - Strzegom

 

Halowy Puchar Polski Dzieci 2016 - zwycięzcy 

Gr 1 Aleksandra Kierznowska / Dior V / KJ Kietlów 

Gr 2 Martyna Zielińska / Sallust / KJ Pegaz Chwałowice  

 

Halowy Puchar Polski 2016 - zwycięzcy 

SENIORZY   Kamil Grzelczyk / Wibaro / BKJ Bogusławice

MŁODZI JEŹDŹCY   Adam Grzegorzewski / Okarino / Agro Aves Gajewniki 

JUNIORZY   Dajana Pawlicka / Bebeto / KJ Agro Handel Śrem 

 

OPEN  1m. Magdalena Ziajkowska / Lara Croft / KJ Hippica Polonia Słupno

Halowy Puchar Polski Kuców 2016 - zwycięzcy 

Gr A1- Laura Kłapińska / F. Mylord / Small Chery

Gr A2 - Natalia Sydow / Barkarola / SKJ Gronówka

Gr B - Aleksandra Osuch / Jacob / KJ Podkowa Gruszczyn

Gr C - Gabriela Kozłowska / By My / KJ Fer 

Gr D - bis / Alicja Tomaszewicz / Novella PP / BPK

Gr D - Wiktoria Leszek Karwańska / Bon Paris Kl / BPK 

Gr E - Wiktoria Stanisławska / Roxana Z / CH Jaszkowo

HPP Leszno 2016 wyniki 

Wrzuć na Facebooka
 
 
 
ONLINE STORE 
EQUI FASHION
 
 
 
1. Grzegorzewski Adam 1588
2. Opłatek Andrzej  1564
3. Pawlicka Dajana 429
4. Matuszewska Magdalena 347
5. Szmytka Michalina  326
6. Rynkiewicz Martyna 287
7. Minkiewicz Weronika 193
8. Klein Olaf 189
9. Rozynek Martin 155
10. Bogolecka Julia  119

30/06/18

1. Milczarek Nina 359
2. Lewicki Filip    282
3. Bolko Aleksandra 249
4. Januszewska Zuzanna 222
5. Bado Gabriela 210
6. Suska Juliana  196
7. Lehmann Dalia 174
8. Głowacka Wiktoria  156
9. Baehr Maria  141
10. Kierznowska Aleksandra 122

30/06/18

1. Marchwicka Maja  1337
2. Jannasz Wiktoria  1217
3. Kłapińska Laura  870
4. Zawadzka Eliza 729
5. Stefańska Natalia 713
6Wawrzyniak Pola  709
7. Jabłońska Julia  686
8. Gola Katarzyna  665
9. Krywult Amelia  640
10. Barańska Laura 630

10/07/18

1Jackowiak Marcelina  237
2.  Ganowska Julia  192
3. Śliwiński Antoni 174
4. Pięta Julia  169
5. Karnabal Maria  168
6. Piontek Barbara  166
Dąbrowska Agata   156
8.Ryciak Wiktoria  150
9. Skotarczak Nel  144
10. Głowacz Natalia   133

20/07/18

1. Kapel Julia   213
2. Konarska Marta 148
3. Derda Agata  135
4. Miś Karolina 69
5. Padalak Maria 68
6. Ratajska Gabriela 56
7. Tuliszkiewicz Olga  52
8 Szaniewska Karolina 43
9. Smolich Julia  32
10. Krawczyńska Aleksandra 26

20/07/18

1. Wypiór Marta 317
2. Pietrzak Daria 241
3. Walorek Julia  198
3. Banaszek Zofia  160
5. Padalak Maria 144
6. Wojtaś Julia  100
7. Konarska Marta 99
8. Zawadzka Eliza 98
8. Bieńkowska Anna   90
10. Jarecka Lena 89

20/07/18

1. Kamińska Agata  1049
2. Derda Agata  588
3Osuch Aleksandra 416
4. Henzel Dominika 404
5. Płatek Oliwia  355
6. Heydel Karolina 284
7. Oleszkiewicz Nina 260
8. Walorek Julia  259
9. Jurzak Franciszek  249
10. Oleszkiewicz Nina 247

20/07/18

1. Budzyńska Zofia 255
2. Golicka Zuzanna  192
2. Jurzak Franciszek  110
4. Friedman Maja Bella 104
5. Kozłowska Maja  80
6. Łopucka Adrianna   71
7. Pyrek Filip  60
8. Olejnik Weronika  35
9. Zubrycka Małgorzata  25
10. Dubiniak / Żuk / Janku 20

20/07/18