EWA MAZUROWSKA wywiad

foto Ewa Imielska Hebda, Katarzyna Primel, arch. redakcji

06/12/12

 

 

Wywiad z reprezentantką Polski EWĄ MAZUROWSKĄ unikającą rozgłosu, zodiakalną rybą, na międzynarodowej arenie od 6 latzawodniczką łódzkiego KJ Vertus. Bieżący rok jest niewątpliwie przełomowy w jej sportowej karierze. Ewa Mazurowska w tym roku wygrała z ekipą Puchar Narodów na Litwie oraz dwa konkursy Rolexa, była czwarta w Mistrzostwach Polski Seniorów w Lesznie i piąta w Pucharze Polski.  W imponującym  tempie pnie się rankingach. Dysponuje wspaniałymi końmi, które należą do Państwa Anny i Dariusza Michalak. 

 

KadraSkoki.pl - Ewa jakie to uczycie wygrać dwa Rolexy ?

Ewa Mazurowska - To bardzo miłe uczucie wygrać 2 Rolexy. Jest to duża radość i satysfakcja zwłaszcza, że są to prestiżowe konkursy  i dobrze dotowane.

 

I always feel difficulties with writing tasks as it's hard for me to create really impressive content. I've read this article to find info on how to start a written assignment as it's a big problem for me. But here, I've found AssignmentBro service that can completely do my task on any topic. This is the best way to do such assignments for me.

KadraSkoki.pl - Podsumuj swój mijający sezon sportowy ;

E.M - Sezon zaliczam do udanych. Po półrocznej przerwie wróciła do sportu moja podstawowa klacz Ponita 18. Dopiero od sezonu otwartego zaczęłam jeździć na niej duże rundy. Do dobrych startów w sezonie halowym mogę zaliczyć 1 m-ce w GP w Michałowicach na dobrze zapowiadającym się 8 letnim ogierze Cranthago,  którego już niestety nie ma w naszej stajni. Później 5 m-ce w finale HPP w Janowie Podlaskim na na wałachu Ernie 31. Sezon otwarty to niezłe starty na CSI Bogusławice, CSI Poznań, CSIO Sopot i 4 m-ce w MPS. Sukcesem było również zdobycie I - szego miejsca w PN na CSIO Vazgaikiemis na Litwie wraz z P. Wielgórską, Ł. Brzózką i R. Zalewskim. Po zakończeniu sezonu otwartego dałam klaczy 6 tygodni przerwy od startów i zaczął się sezon halowy, gdzie już na pierwszych po przerwie ZO w Lesznie Ponita wygrała Grand Prix i utrzymała dobra formę na CSI w Lesznie i w Łodzi.

 

KadraSkoki.pl - Jakie masz plany na przyszły sezon ?

E.M. - Myślę, że podobnie jak w tym sezonie. Celem głównym będą dobre starty w HPP, na zawodach CSI, CSIO i MPS a po drodze  starty w  zawodach ogólnopolskich w celu przygotowania i sprawdzenia koni. Planuję też trochę więcej startować  za granicą aby zdobywać doświadczenie.

 

KadraSkoki.pl - Opowiedz o swoich koniach :

E.M.- Oczywiście numerem jeden jest 11 klacz PONITA 18 rasy KWPN ( Emilion-Widor), jest pół siostrą siwej Silvany na której jeździ Kevin Staut. Jest to klacz, która ma swoje zdanie. Nie można z nią walczyć. Kupiliśmy ją razem z wałachem Erni 31. Początkowo nie chciała współpracować. Wystarczyło, że usłyszała głośną muzykę na zawodach, od razu się wspinała i chciała uciekać do stajni. Minęły dwa lata zanim się uspokoiła i zdobyła doświadczenie na wyższych parkurach. W 2011 roku doznała kontuzji i musiała iść na operację, którą z powodzeniem przeprowadził pan dr Paweł Golonka, za co raz jeszcze dziękuję ! Gdyby nie dr Golonka Ponita nigdy by już nie wróciła do sportu ..... ERNI 31 to 9 letni hanowerski wałach ( Embassy - Federwaiser ), bardzo duży i silny koń, który w tym roku zaczął starty w dużych rundach. 8 letni ogier FOR MAGIC ( For Pleasure - Akzent I ) to dość szybki koń o niezbyt dobrej technice skoku ale za to bardzo dokładny. Startuje na nim w konkursach małej rundy. Kolejny koń to 8 letni oldenburski ogier PABLO I ( Pic Labionics - Cor de Brillant ), młodszy brat Pabla na którym aktualnie jeździ Aleksandra Słuszniak Marchwicka. Jest to specyficzny koń, który podobnie jak jego brat lubi brykać co przeszkadza podczas jazdy w parkurze i uniemożliwia   osiągniecie dobrego czasu. W 2011 roku kupiliśmy wałacha STUNTMAN 10 ( Silvio I - Singular Joter ), przedtem niewiele startował, obecnie ma siedem lat, jest trochę płochliwy ale ma bardzo duże możliwości. CLINTON  ( Cantos - Voltaire ) to 5-letni wałach kupiony od Łukasza Wasilewskiego. To jeden z lepiej zapowiadających się koni. Jako 4 latek był drugi w Sportowym Championacie Młodych Koni w Olszy. A w tym roku również był drugi w HPLMK . Jest jeszcze klacz ESCALONA  ( Escudo I - Calypso II ) , która aktualnie wychodzi z kontuzji, powinna wrócić w przyszłym sezonie. Jest to moja najszybsza klacz.

 

 

KadraSkoki.pl - Jakie były początki kariery sportowej Ewy Mazurowskiej ? 

E.M - Nie pochodzę z jeździeckiej rodziny, ale odkąd pamiętam ciągnęło mnie do koni. Jako dziecko nie miałam możliwości jazdy bo w pobliżu mojego miejsca zamieszkania nie było żadnej stadniny. Jeździliśmy z kolega na koniach zimnokrwistych na oklep u jego wujka na wsi. Miałam wtedy 12 lat. Później uczyłam się jeździć w stajniach rekreacyjnych w zamian za pomoc przy koniach. W weekendy dojeżdżałam też do stadniny koni Liski. W wieku 15 lat trafiłam do stajni pana Marka Romanowskiego w Wozławkach gdzie zaczęłam trenować z panem Piotrem Pacyńskim. Tam też wystartowałam po raz pierwszy w zawodach na koniu Arbór. Potem pan Marek zatrudnił doświadczonego jeźdźca i zabrał mi tego konia. Obraziłam się i nie przyjeżdżałam do tej stajni przez 2 lata. W wieku 17 lat postanowiłam tam wrócić. Wtedy zaczęłam od młodych koni, głównie zajeżdżanie, pierwsze skoki i starty w zawodach. Pan Marek handlował końmi więc bywało tak, że co tydzień miałam inny zestaw. Stopniowo dostawałam do jazdy coraz lepsze konie i tak  trafiłam na  Wigonię. Przez cały ten czas trenował mnie pan Piotr Pacyński, któremu bardzo dużo zawdzięczam. Mieliśmy również treningi z panem Markiem Orłosiem i Państwem Heleną i Józefem Zagorami.

 

 

KadraSkoki.pl - Dlaczego postanowiłaś profesjonalnie zająć się skokami, kiedy to było ?

E.M - Tak naprawdę było to wtedy , kiedy zaczęłam odnosić pierwsze sukcesy na Wigonii. Po 6- ciu latach pracy u Pana Marka chciałam spróbować czegoś nowego. Dostałam propozycje dobrej pracy w Brzegu u  pana Szumlakowskiego i postanowiłam ruszyć w świat... Po pół roku pan Szumlakowski postanowił zająć się tylko hodowlą i tak trafiłam do Kuźni Nowowiejskiej a stamtąd do stajni Vertus.

 

KadraSkoki.pl - Twoja ekipa, Twój team ? 

 

E.M - Państwo Anna i Dariusz Michalak to moi sponsorzy. Zawdzięczam im bardzo dużo. U nich tak naprawdę zaczęło się moje profesjonalne jeździectwo. Umożliwili mi współpracę z bardzo dobrymi trenerami panem Jackiem Wierzchowieckim, Tjarkiem Naglem i obecnym trenerem Stanisławem Marchwickim oraz dużo startów w zawodach. Szef jest managerem stajni, a szefowa prowadzi firmę. Moim trenerem jest od roku pan Stanisław Marchwicki, który już wcześniej odnosił duże sukcesy z młodzieżą. Jest to bardzo dobry trener, który twierdzi, że wszystko można osiągnąć cierpliwością i spokojem. Daje również duże wsparcie psychiczne co jest bardzo ważne. Nie odwraca się od zawodnika nawet jeśli coś nie wychodzi. Moją luzaczką od roku jest Karolina Skrobańska. Jestem z niej bardzo zadowolona. Jak na dziewczynę ma dużo siły i nigdy nie narzeka. Jest zawsze tam gdzie potrzeba i można mieć do niej zaufanie. Kowalem w naszej stajni jest Marcin Biały, a o zdrowie koni dba dr Maciej Przewoźny.

 

KadraSkoki.pl - Twoje autorytety jeździeckie ?

E.M. - Marcus Ehning za technikę , zachowanie rytmu i płynność jazdy oraz Ludger Beerbaum za skuteczność i osiągnięcia.

 

 

KadraSkoki.pl - Jaka jest Ewa Mazurowska prywatnie ?

 

E.M. -  Lubię dużo i dobrze zjeść szczególnie lody i słodycze. Lubię śpiewać jak jeżdżę na koniu i oglądać seriale. Ostatnio na wakacjach bardzo spodobało mi się nurkowanie. Zamierzam zrobić kurs. Lubię podróżować, poznawać nowe miejsca i nowych ludzi.

 

KadraSkoki.pl - Bardzo dziękujemy za rozmowę, życzymy powodzenia na Cavaliadzie !

 

 

 

GALERIA zdjęć z archiwum Ewy Mazurowskiej

 

 

 

 

Początek kariery

Pierwszy koń : )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIGONIA ( Makart - Ignam )

klacz WLKP ur 1994 r .

 

Bogusławice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKADEMICKA MISTRZYNI POLSKI

Wrocław 2006

 

więcej tu  strona 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MPMK 2004 

2 miejsce konie 5 letnie polskiej hodowli

ASZTOR ( Szewron - Sambór )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIGONIA

 

zawody w Robsonów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIGONIA

 

PPP Liski 3 miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane linki :

 

Ewa Mazurowska bohaterką miesiąca listopada ! tu

 

Ewa Mazurowska gwiazdą Parady Jeździeckiej 2012 ! tu

 

Sukces w Lesznie ! tu

 

VIDEO Puchar Narodów Litwa tu 

 

VIDEO Puchar Narodów Litwa dekoracja tu

 

 

Wrzuć na Facebooka
 
 
 
 
 
 
 
ONLINE STORE 
EQUI FASHION
 
 
 
1. Kierznowska Aleksandra  1424
2. Lewandowski Aleksander 690
3Stefańska Natalia   493
4. Suska Juliana   444
5. Barański Mikołaj     423
6. Parkitny Maximilian    261
7. Osuch Aleksandra  208
8. Maruszak Lena   206
9.  Bule Oliwier    147
10. Kubik Natalia   138

30/04/23

1. Biegalska Iga 418
2. Zawadzka Eliza  259
3. Kozioł Klara    241
4. Szczupakowska Amelia       226
5. Pietrzak Daria  215
6. Niziołek Zuzanna   202
7. Skrzyczyński Patryk    169
8. Bule Paulina      136
9. Nawrocka Roksana    130
10. Wypchło A, Kuc Z.  127

30/04/23

1  Babczyńska Małgorzata  1210
2  Kosmol Alicja    1185
3. Bigaj Irena       950
4. Cwalina Wiktoria        705
5. Frączkowska Roksana   645
6. Łącka Michalina   625
7  Wawrzkiewicz Tola  605
8. Goszczyński Adam  590
9. Lehmann Nadia 585
10. Chylińska Antonia      535

30/04/23

1.  Szmyt Maria  150
2.  Cicha Zofia  142
2.  Walczak Natasza 142
4.  Layer Blanka  140
5.  Lubońska Helena   82
6   Czyżyk Zahiu Natalia      74
7.  Cytarska Hanna          40
8.  Jarus Barbara   14
9   Michalak Helena  36
9.  Marszałek Amelia  26

31/03/23

1  Janaszczyk Lena     217
2. Nowak Antoni  155
3. Reimann Zofia    148
4. Luboński Ignacy  143
5. Seroczyńska Nela  105
6. Rąbca Milena  101
7  Wnuczko Sara   86
8. Głoskowska Maja  78
9  Stedler Zofia   74
10. Pinocy W. Broniarczyk H  71

31/03/23

1.  Prasek Hubert 222
2.  Kulesza Lila  209
3.  Koperska Pacyńska N.  178
4.  Gruszczyńska Barbara      174
5.  Jensen Natalia  164
6   Kaźmierczak Gaja     124
7.  Wierucka Zofia  122
8.  Korus Anna   117
9. Głoskowska Maja  111
10. Siekaj Laila  Rodzik Olga   106

31/03/23

1. Tymieniecka Wiktoria   220    
2. Przybyła Agata       183
3. Buczek Agata  180
4. Kamińska Zofia     169
5. Mucha Weronika   159
6. Laskowski Julian   148
7. Głogowska Nina   113
8. Szostawicka Karolina     111
9. Mirek Maja      105
10. Miłoszewska Anna   100

31/03/23

1.  Kierznowska Jagoda   660
2.  Cwalina Wiktoria   455
3.  Biel Zofia    320
4.  Aniołek Hubert     160
5.  Gola Helena  105
6.  Kępka Aleksandra 30
7.     0
8.    0
9.     0
10.      0

31/03/23

1.  Wasilewską Maja   284
2.  Ciszek Maria   217
3.  Hart Dyke Zofia   212
3.  Pakur Zofia  210
5.  Szukalska Maja      206
5.  Rachubik Julia    200
7.  Chojowska Iga  190
8.  Oleszek Alicja              180
8.  Kępka Aleksandra   180 
10. Mirek Maja, Janusz Zofia      162

31/03/23