EWA MAZUROWSKA wywiad

foto Ewa Imielska Hebda, Katarzyna Primel, arch. redakcji

06/12/12

 

 

Wywiad z reprezentantką Polski EWĄ MAZUROWSKĄ unikającą rozgłosu, zodiakalną rybą, na międzynarodowej arenie od 6 latzawodniczką łódzkiego KJ Vertus. Bieżący rok jest niewątpliwie przełomowy w jej sportowej karierze. Ewa Mazurowska w tym roku wygrała z ekipą Puchar Narodów na Litwie oraz dwa konkursy Rolexa, była czwarta w Mistrzostwach Polski Seniorów w Lesznie i piąta w Pucharze Polski.  W imponującym  tempie pnie się rankingach. Dysponuje wspaniałymi końmi, które należą do Państwa Anny i Dariusza Michalak. 

 

KadraSkoki.pl - Ewa jakie to uczycie wygrać dwa Rolexy ?

Ewa Mazurowska - To bardzo miłe uczucie wygrać 2 Rolexy. Jest to duża radość i satysfakcja zwłaszcza, że są to prestiżowe konkursy  i dobrze dotowane.

 

I always feel difficulties with writing tasks as it's hard for me to create really impressive content. I've read this article to find info on how to start a written assignment as it's a big problem for me. But here, I've found AssignmentBro service that can completely do my task on any topic. This is the best way to do such assignments for me.

KadraSkoki.pl - Podsumuj swój mijający sezon sportowy ;

E.M - Sezon zaliczam do udanych. Po półrocznej przerwie wróciła do sportu moja podstawowa klacz Ponita 18. Dopiero od sezonu otwartego zaczęłam jeździć na niej duże rundy. Do dobrych startów w sezonie halowym mogę zaliczyć 1 m-ce w GP w Michałowicach na dobrze zapowiadającym się 8 letnim ogierze Cranthago,  którego już niestety nie ma w naszej stajni. Później 5 m-ce w finale HPP w Janowie Podlaskim na na wałachu Ernie 31. Sezon otwarty to niezłe starty na CSI Bogusławice, CSI Poznań, CSIO Sopot i 4 m-ce w MPS. Sukcesem było również zdobycie I - szego miejsca w PN na CSIO Vazgaikiemis na Litwie wraz z P. Wielgórską, Ł. Brzózką i R. Zalewskim. Po zakończeniu sezonu otwartego dałam klaczy 6 tygodni przerwy od startów i zaczął się sezon halowy, gdzie już na pierwszych po przerwie ZO w Lesznie Ponita wygrała Grand Prix i utrzymała dobra formę na CSI w Lesznie i w Łodzi.

 

KadraSkoki.pl - Jakie masz plany na przyszły sezon ?

E.M. - Myślę, że podobnie jak w tym sezonie. Celem głównym będą dobre starty w HPP, na zawodach CSI, CSIO i MPS a po drodze  starty w  zawodach ogólnopolskich w celu przygotowania i sprawdzenia koni. Planuję też trochę więcej startować  za granicą aby zdobywać doświadczenie.

 

KadraSkoki.pl - Opowiedz o swoich koniach :

E.M.- Oczywiście numerem jeden jest 11 klacz PONITA 18 rasy KWPN ( Emilion-Widor), jest pół siostrą siwej Silvany na której jeździ Kevin Staut. Jest to klacz, która ma swoje zdanie. Nie można z nią walczyć. Kupiliśmy ją razem z wałachem Erni 31. Początkowo nie chciała współpracować. Wystarczyło, że usłyszała głośną muzykę na zawodach, od razu się wspinała i chciała uciekać do stajni. Minęły dwa lata zanim się uspokoiła i zdobyła doświadczenie na wyższych parkurach. W 2011 roku doznała kontuzji i musiała iść na operację, którą z powodzeniem przeprowadził pan dr Paweł Golonka, za co raz jeszcze dziękuję ! Gdyby nie dr Golonka Ponita nigdy by już nie wróciła do sportu ..... ERNI 31 to 9 letni hanowerski wałach ( Embassy - Federwaiser ), bardzo duży i silny koń, który w tym roku zaczął starty w dużych rundach. 8 letni ogier FOR MAGIC ( For Pleasure - Akzent I ) to dość szybki koń o niezbyt dobrej technice skoku ale za to bardzo dokładny. Startuje na nim w konkursach małej rundy. Kolejny koń to 8 letni oldenburski ogier PABLO I ( Pic Labionics - Cor de Brillant ), młodszy brat Pabla na którym aktualnie jeździ Aleksandra Słuszniak Marchwicka. Jest to specyficzny koń, który podobnie jak jego brat lubi brykać co przeszkadza podczas jazdy w parkurze i uniemożliwia   osiągniecie dobrego czasu. W 2011 roku kupiliśmy wałacha STUNTMAN 10 ( Silvio I - Singular Joter ), przedtem niewiele startował, obecnie ma siedem lat, jest trochę płochliwy ale ma bardzo duże możliwości. CLINTON  ( Cantos - Voltaire ) to 5-letni wałach kupiony od Łukasza Wasilewskiego. To jeden z lepiej zapowiadających się koni. Jako 4 latek był drugi w Sportowym Championacie Młodych Koni w Olszy. A w tym roku również był drugi w HPLMK . Jest jeszcze klacz ESCALONA  ( Escudo I - Calypso II ) , która aktualnie wychodzi z kontuzji, powinna wrócić w przyszłym sezonie. Jest to moja najszybsza klacz.

 

 

KadraSkoki.pl - Jakie były początki kariery sportowej Ewy Mazurowskiej ? 

E.M - Nie pochodzę z jeździeckiej rodziny, ale odkąd pamiętam ciągnęło mnie do koni. Jako dziecko nie miałam możliwości jazdy bo w pobliżu mojego miejsca zamieszkania nie było żadnej stadniny. Jeździliśmy z kolega na koniach zimnokrwistych na oklep u jego wujka na wsi. Miałam wtedy 12 lat. Później uczyłam się jeździć w stajniach rekreacyjnych w zamian za pomoc przy koniach. W weekendy dojeżdżałam też do stadniny koni Liski. W wieku 15 lat trafiłam do stajni pana Marka Romanowskiego w Wozławkach gdzie zaczęłam trenować z panem Piotrem Pacyńskim. Tam też wystartowałam po raz pierwszy w zawodach na koniu Arbór. Potem pan Marek zatrudnił doświadczonego jeźdźca i zabrał mi tego konia. Obraziłam się i nie przyjeżdżałam do tej stajni przez 2 lata. W wieku 17 lat postanowiłam tam wrócić. Wtedy zaczęłam od młodych koni, głównie zajeżdżanie, pierwsze skoki i starty w zawodach. Pan Marek handlował końmi więc bywało tak, że co tydzień miałam inny zestaw. Stopniowo dostawałam do jazdy coraz lepsze konie i tak  trafiłam na  Wigonię. Przez cały ten czas trenował mnie pan Piotr Pacyński, któremu bardzo dużo zawdzięczam. Mieliśmy również treningi z panem Markiem Orłosiem i Państwem Heleną i Józefem Zagorami.

 

 

KadraSkoki.pl - Dlaczego postanowiłaś profesjonalnie zająć się skokami, kiedy to było ?

E.M - Tak naprawdę było to wtedy , kiedy zaczęłam odnosić pierwsze sukcesy na Wigonii. Po 6- ciu latach pracy u Pana Marka chciałam spróbować czegoś nowego. Dostałam propozycje dobrej pracy w Brzegu u  pana Szumlakowskiego i postanowiłam ruszyć w świat... Po pół roku pan Szumlakowski postanowił zająć się tylko hodowlą i tak trafiłam do Kuźni Nowowiejskiej a stamtąd do stajni Vertus.

 

KadraSkoki.pl - Twoja ekipa, Twój team ? 

 

E.M - Państwo Anna i Dariusz Michalak to moi sponsorzy. Zawdzięczam im bardzo dużo. U nich tak naprawdę zaczęło się moje profesjonalne jeździectwo. Umożliwili mi współpracę z bardzo dobrymi trenerami panem Jackiem Wierzchowieckim, Tjarkiem Naglem i obecnym trenerem Stanisławem Marchwickim oraz dużo startów w zawodach. Szef jest managerem stajni, a szefowa prowadzi firmę. Moim trenerem jest od roku pan Stanisław Marchwicki, który już wcześniej odnosił duże sukcesy z młodzieżą. Jest to bardzo dobry trener, który twierdzi, że wszystko można osiągnąć cierpliwością i spokojem. Daje również duże wsparcie psychiczne co jest bardzo ważne. Nie odwraca się od zawodnika nawet jeśli coś nie wychodzi. Moją luzaczką od roku jest Karolina Skrobańska. Jestem z niej bardzo zadowolona. Jak na dziewczynę ma dużo siły i nigdy nie narzeka. Jest zawsze tam gdzie potrzeba i można mieć do niej zaufanie. Kowalem w naszej stajni jest Marcin Biały, a o zdrowie koni dba dr Maciej Przewoźny.

 

KadraSkoki.pl - Twoje autorytety jeździeckie ?

E.M. - Marcus Ehning za technikę , zachowanie rytmu i płynność jazdy oraz Ludger Beerbaum za skuteczność i osiągnięcia.

 

 

KadraSkoki.pl - Jaka jest Ewa Mazurowska prywatnie ?

 

E.M. -  Lubię dużo i dobrze zjeść szczególnie lody i słodycze. Lubię śpiewać jak jeżdżę na koniu i oglądać seriale. Ostatnio na wakacjach bardzo spodobało mi się nurkowanie. Zamierzam zrobić kurs. Lubię podróżować, poznawać nowe miejsca i nowych ludzi.

 

KadraSkoki.pl - Bardzo dziękujemy za rozmowę, życzymy powodzenia na Cavaliadzie !

 

 

 

GALERIA zdjęć z archiwum Ewy Mazurowskiej

 

 

 

 

Początek kariery

Pierwszy koń : )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIGONIA ( Makart - Ignam )

klacz WLKP ur 1994 r .

 

Bogusławice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKADEMICKA MISTRZYNI POLSKI

Wrocław 2006

 

więcej tu  strona 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MPMK 2004 

2 miejsce konie 5 letnie polskiej hodowli

ASZTOR ( Szewron - Sambór )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIGONIA

 

zawody w Robsonów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIGONIA

 

PPP Liski 3 miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane linki :

 

Ewa Mazurowska bohaterką miesiąca listopada ! tu

 

Ewa Mazurowska gwiazdą Parady Jeździeckiej 2012 ! tu

 

Sukces w Lesznie ! tu

 

VIDEO Puchar Narodów Litwa tu 

 

VIDEO Puchar Narodów Litwa dekoracja tu

 

 

Wrzuć na Facebooka
 
 
 
 
 
 
 
ONLINE STORE 
EQUI FASHION
 
 
 
1. Kierznowska Aleksandra   570
2. Maruszak Lena 444
3 Barański Mikołaj  423
4. Sydow Natalia 418
5. Suska Juliana 312
6. Parkitny Maximilian  236
7. Wypchło Aleksandra  209
8. Handzlik Maciej  209
8. Tybulczuk  Tamara  209
10. Lewandowski Aleksander  195

31/05/24

1. Biegalska Iga 489
2. Ganowska Julia 433
3. Pietrzak Daria 298
4. Macieszczak Ewa      264
5. Sówka Nell    199
6. Skrzyczyński Patryk 174
7. Padalak Maria l 164
8. Zawadzka Eliza  146
9. Kucharska Antonina  145
10. Nawrocka Roksana  141

31/05/24

1  Kosmol Alicja  1985
2  Kazimierczak  Gaja   1590
3. Kulesza Lila  1495
4. Goszczyński Adaml  1460
5. Gola Helena    1340
6. Pis Hanna    940
7  Chojowska Iga   900
8. Soforek Marcel  870
9. Malesa Alicja  755
10. Kuczerawy Zuzanna  570

30/04/24

1.  Czyżyk Zahiu Natalia 174
2.  Sabok Gabriela  164
3.  Modzelewska Hanna   126
4.  Głoskowski Franciszek  110
5.  Sławińska Aleksandra   104
6   Furmańczyk Lena  92
7.  Cytarska Hanna  72
8.  Leśniewska Emilia  70
9   Tomczak Oliwia  62
10. Filkiewicz Hanna  54

30/04/24

1  Broniarczyk Henryk   206
2. Marszałek Amelia  171
3. Goszczyński Tomasz 162
4. Wnuczko Sara   157
5. Luboński Ignacy  144
6. Głoskowska Maja   142
7  Cytarska Hanna  104
8. Seroczyński Kacper  98
9  Lubońska Helena  96
10. Pellowska B. Czujko A.   88

30/04/24

1.  Reimann Zofia  342
2.  Leboda Oliwia  291
2.  Dziedzińska Konstancja  226
4.  Głoskowska Maja  204
5.  Pycha Antonina 188
6   Przybylska Łucja  165
7.  Szmyt Maria   162
8.  Pinocy Wiktoria  148
9.  Pluta Aleksander  141
9.  Mordzelewski Jan,   141

30/04/24

1. Buczek Agata    261    
2. Lewicka Aleksandra   190
2. Jach Michalina  190
4.  Molenda Lena   154
5.  Haniszewski Bruno    134
6.  Kurcweil Julia  117
7.  Wiśniewski Marcel   111
8.  Binkowska Wera  82
9.  Sawa Blanka  81
10. Kałaska Zofia         79

30/04/24

1.  Hart Dyke Zofia   475
2.  Kamińska Zofia  430
3.  Cwalina Wiktoria   360
4.  Czerepińska Maria  355
5.  Biel Zofia  350
6.  Patecka Olga  225
7.  Szostawicka Karolina  220
8.  Szulczyńska  Pola  175
9.  Sławińska Zuzanna   140
10. Ferjan Vi. Stobińska C.  95

30/04/24

1.  Korus Anna    475
2.  Koperska Pacyńska M.  301
3.  Moczkowska Carla   266
4.  Kwiatkowska Julia  257
5.  Ferjan Victoria  250
6.  Nowak Liwia    185
7.  Rachubik Julia  170
8.  Biszkowicka  Kinga          158
9.  Pundzis Marta  156
10. Kmietowicz Lilla .  146

30/04/24