CAVALIADA Poznań 2015
10-13 grudnia 2015
Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
wstęp od godz. 08.00
HOL ZACHODNI (od strony ul. Śniadeckich) - kasy biletowe
HOL PÓŁNOCNY (od strony ul. Bukowskiej) - kasy biletowe
HOL WSCHODNI (od strony ul. Głogowskiej)
CAVALIADA SPORT
PROGRAM / LISTY / WYNIKI
program CSI3
program CSI1
program CSIYH
proggram Cavaliada Future
LIVEstream http://ncplus.pl
LISTA WYSTAWCÓW Cavaliada Targi 11-13.12.15 pawilon 7 i 8
BILETY kup online https://tixer.pl/cavaliada-poznan?date=2015-12-10_09:00
Parking dla zwiedzających:
Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. oferują swoim gościom 24 godzinny, strzeżony parking (850 miejsc parkingowych) oddalony o 350 metrów od terenów wystawowych. Parking obsługuje zarówno pojazdy osobowe, jak i autobusy. Na teren parkingu można wjechać dwoma bramami: od ulicy Matejki (brama główna, czynna przez wszystkie dni w roku) oraz od ulicy Ułańskiej (brama zapasowa uruchamiana podczas dużych targów).
Cennik parkingu MTP przy ul. Matejki:
Osobowe i dostawcze: 4,00 PLN/h
Ciężarowe i autobusy: 8,00 PLN/h
Pojazdy wielkogabarytowe: 12,00 PLN/h
strona oficjalna www.cavaliada.pl
CAVALIADA Poznań 2015 – prestiż i różnorodność jeździectwa
CAVALIADA Poznań na stałe wpisała w kalendarz prestiżowych wydarzeń jeździeckich. To jedyny cykl zawodów w skokach przez przeszkody oficjalnie autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W tym roku zgłoszono aż 700 koni, ale ostatecznie przyjęto 500, łącznie we wszystkich konkurencjach wystartuje 640 koni. Okazuje się, że dwa parkury – w hali A oraz hali 7A to za mało. Dlatego organizatorzy zapowiadają w przyszłości zmiany.
CAVALIADA Poznań jest pierwszą częścią CAVALIADY Tour. Kolejne zawodu obejrzymy w przyszłym roku w Lublinie i Warszawie. Sponsorem głównym całego touru jest Bank PKO BP.
Co prawda głównym filarem CAVALIADY są zawody CSI w skokach przez przeszkody, ale w Poznaniu zobaczymy również inne konkurencje jeździeckie takie jak: WKKW, zaprzęgi, paraujeżdżenie, ujeżdżenie czy woltyżerkę. Zawody pierwszych trzech wymienionych konkurencji odbędą się w randze Halowego Pucharu Polski. Program podoba się koneserom jeździectwa, jednak organizator za każdym razem tak umiejętnie wplata sportowe atrakcje, że CAVALIADA cieszy się zainteresowaniem osób niemających do tej pory wiele wspólnego z końmi. W konkursach CSI3*-W zobaczymy przejazdy 112 reprezentantów 23 federacji, którzy zgłosili 251 koni. Po raz drugi odbędą się zawody CSIYH1*, w których 82 skoczków-jeźdźców z 17 krajów. Do konkursu zakwalifikowano 105 koni. W zawodach CSI1* rywalizować będzie 125 zawodników, którzy pojadą na 152 koniach. Do zawodów tej rangi przyjęto zgłoszenia od 13 reprezentacji.
CSI3*-W │ państw:23, zawodników: 112, koni: 251
CSIYH* │ państw: 17, zawodników: 82, koni: 105
CSI1* │ państw 13, zawodników: 125, koni: 152
Ilość krajów reprezentowanych we wszystkich konkursach: 26 │ z 4 kontynentów
Zgłoszono 700 koni, ostatecznie przyjęto 500
Ilość startujących koni: 640
CLAAS Eventing Tour, HPP w Powożeniu, CDN
Pula nagród 543 000 zł
Walka o punkty
Najważniejszym konkursem CAVALIADY CSI3*-W jest niedzielne Grand Prix, będące kwalifikacją Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, a także CAVALIADY Tour. Pula nagród w tym konkursie wynosi 120 000 zł i jest on jednym z trzech zaliczanych do prestiżowego międzynarodowego rankingu FEI w tym turnieju. Ważnymi z punktu widzenia sportowego konkursami, w których zawodnicy zdobywać będą punkty do międzynarodowego rankingu jest piątkowy konkurs 150 cm z rozgrywką oraz sobotni Speed and Music. Sobotni konkurs rozgrywany jest przy głośnych rytmach muzycznych hitów i cieszy się powodzeniem wśród publiczności. Wspominając o hitach, nie można pominąć czwartkowego konkursu PGNiG Potęgi Skoku, zawsze wzbudzającej duże emocje na parkurze, tak wielkie jak
2-metrowy mur, który mają do pokonania pary. W piątek z konkurencji skokowych warto wymienić PZU Wenus vs. Mars. Tutaj odbędzie się rywalizacja amazonek z jeźdźcami. Będzie to konkurs równoległy, w którym 8 pań i 8 panów rywalizować będzie w parach na dwóch identycznych parkurach w systemie pucharowym – przegrany odpada. Z uwagi na swą atrakcyjność konkurs będzie niezwykle widowiskową potyczką.
Ubiegłoroczne zainteresowanie zawodników zawodami CSIYH sprawiło, że organizatorzy bez wahania kontynuują ideę dwóch parkurów. W hali 7A (arena B) również od czwartku odbywać się będą zawody w CSI1* oraz CSIYH* WECHTA YOUNGSTER TOUR. Na tym parkurze publiczność zobaczy jeszcze zawody CDN – Ujeżdżenie, woltyżerkę oraz próbę skokową oraz ujeżdżeniową w ramach CLAAS Eventing Tour – rozgrywaną w Poznaniu w randze Halowego Pucharu Polski WKKW. Każdy, kto zechce, będzie mógł bez problemów obejrzeć zawody oraz pokazy na Parkurze B, a cena biletów będzie symboliczna.
CAVALIADA Tour
Po raz czwarty w Poznaniu rozpoczynamy pucharowy cykl zawodów CAVALIADA Tour. Kolejne sportowe emocje przeżyjemy w Lublinie oraz w Warszawie już w lutym 2016 roku.
CAVALIADA Poznań jest częścią CAVALIADA Tour cyklu wydarzeń sportowo-targowych tego samego rodzaju rozgrywanych w trzech polskich miastach, którego profesjonalizm został dostrzeżony przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). To jedyny cykl zawodów jeździeckich w tej części Europy, który otrzymał oficjalną autoryzację Federacji. Wysoka ocena wydarzenia w Europie Zachodniej oraz w FEI promuje Polskę poza jej granicami.
W ramach CAVALIADA TOUR zostaną przyznane nagrody w trzech klasyfikacjach:
a. NAJLEPSZY ZAWODNIK CAVALIADA TOUR 2015/2016,
b. NAJLEPSZY POLSKI ZAWODNIK CAVLIADA TOUR 2015/2016,
c. NAJLEPSZY ZAWODNIK CAVLIADA TOUR 2015/2016 DO LAT 21 - rocznik 1995 i młodsze
1 wydarzenia – 1 ranking
POZNAŃ 10-13.12.2015 CSI3*-W Eliminacja Pucharu Świata Pula nagród 500 000 PLN
|
LUBLIN 04-07.02.2016 CSI2* 2 konkursy zaliczane do rankingu FEI Pula nagród 350 000 PLN
|
Warszawa 25-28.02.2016 CSI3*-W 3 konkursy zaliczane do rankingu FEI Finał LEC Pucharu Świata Pula nagród 500 000 PLN
|
Pula nagród w CAVALIADA Tour 75 000 zł
Sportowe gwiazdy CAVALIADY
FELIX HASSMANN - reprezentant Niemiec. Pięciokrotny medalista mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych. Indywidualnie wygrał ME Juniorów w 2004 i był drugi w ME młodych jeźdźców w 2006. To zawodnik nie tylko świetnie wyszkolony technicznie, ale i bardzo skuteczny. W tym roku wygrał aż 8 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. W Poznaniu będzie faworytem zarówno Grand Prix (ma szansę wygrać je po raz trzeci z rzędu) jak i Speed & Music, bo konkursy szybkości to jego specjalność.
CAMERON HANLEY – Irlanczyk, który od zeszłego roku prowadzi własny klub w Osnabruck. Do Niemiec przeprowadził się w roku 2013 chcąc jeździć pod okiem najlepszych trenerów. W 2009 roku zajął indywidualnie 4 miejsce na Mistrzostwach Europy w Winsorze. Z reprezentacją Irlandii wygrywał Puchary Narodów na pięciogwiazdkowych CSIO w La Baule, Falsterbo, Calgary i Gijón (2015). Dwa lata temu w Wiesbanen triumfował w jednym z etapów Global Champions Tour. Ostatnio jest w świetnej formie. Na zawodach CSI5* w Stuttgarcie w Grand Prix zaliczanym do Ligi Europy Zachodniej Pucharu Świata zajął 4 miejsce.
GERT JAN BRUGGINK z Holandii. Jako junior i młody jeździec zdobył 4 medale mistrzostw Europy w tym złoto indywidualne w 2001 roku. Zaraz potem został powołany do seniorskiej reprezentacji Holandii. Jako 23-latek zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, gdzie pomarańczowi zajęli 4 miejsce drużynowo. Wygrywał Puchary Narodów na pięciogwiazdkowych CSIO w Rotterdamie i Gijón. W tym roku zwyciężył już w 5 konkursach zaliczanych do światowego rankingu, w tym w Grand Prix CSI4* w Ebreichsdorfie.
BRUCE GOODIN – reprezentant Nowej Zelandii, na stałe mieszkający w Danii. To czterokrotny olimpijczyk (1992, 2000, 2004 i 2008). Jego obecnym celem jest kwalifikacja do IO w Rio de Janeiro, a o kolejne punkty do indywidualnego rankingu olimpijskiego będzie walczył podczas CAVALIADY w Poznaniu. Jego największy tegoroczny sukces to wygrana w Grand Prix Monachium.
JAROSŁAW SKRZYCZYŃSKI – zawodnik KJ Agro-Hanel Śrem. Najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu FEI i nieprzerwanie od dwóch lat lider rankingów PZJ i TylkoSkoki. Ten rok może zaliczyć do bardzo udanych. Sięgnął po swój drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski, wygrał Grand Prix na CSIO3* w Bratysławie i co najważniejsze, świetnie spisał się na mistrzostwach Europy. Jadąc w sierpniu w Akwizgranie na Crazy Quicku, zakwalifikował się do ścisłego finału (dla 25 najlepszych zawodników), pozostawiając w pobitym polu wiele jeździeckich sław. Ostatecznie zajął 22 miejsce, co jest najlepszym wynikiem Polaka od lat 80., kiedy to na ME w 1981 roku 24 był Jan Kowalczyk, a w 1983 roku 25 Bohdan Sas-Jaworski.
MICHAŁ KAŹMIERCZAK - zawodnik KJ Leśna Wola Głogów Młp, lider rankingu Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, reprezentant Polski na najważniejszych europejskich sportowych arenach.
MAKSYMILIAN WECHTA – zawodnik KJ Wechta Rosnówko. Ma 22 lata i w tym roku debiutując w mistrzostwach Polski seniorów zdobył brązowy medal. Wcześniej w roku 2013 triumfował w MP młodych jeźdźców. Bardzo dobrze spisał się na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Vejer de la Frontera w 2013 gdzie zajął 17 miejsce. Powołany do reprezentacji udanymi stratami w konkursach drużynowych na CSIO w Bratysławie i Arezzo przyczynił się do awansu Polaków do tegorocznego finału Pucharu Narodów. Dobrą formę utrzymuje w rozpoczętym sezonie halowym. W październiku w Lesznie na CSI3*W był czwarty w Grand Prix i wygrał konkurs zaliczany do światowego rankingu. Dwa tygodnie temu w Budapeszcie w podobnym konkursie zajął drugie miejsce.
ANDRZEJ OPŁATEK – Zawodnik KJ HEAA Turek. Jeden z najlepszych polskich juniorów ostatnich lat. W 2014 roku wygrał mistrzostwa Polski i zajął 8 miejsce w mistrzostwach Europy. W tym roku mimo, że ma 18 lat w krajowym czempionacie wystartował w gronie starszych rywali (młodych jeźdźców do 21 lat) i zdobył brązowy medal. Jako jeden z niewielu juniorów na świecie może poszczycić się wygraną w Grand Prix w randze trzech gwiazdek (CSI Ciekocinko 2015).
CLAAS Eventing Tour – CAVALIADA Poznań HPP WKKW
Podczas CLAAS Eveting Tour w Poznaniu zobaczymy najlepszych polskich zawodników. Będziemy świadkami rywalizacji m.in. Pawła Spisaka pięciokrotnego Mistrza Polski i trzykrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich oraz Pawła Warszawskiego czterokrotnego zdobywcy Pucharu Polski WKKW i Mistrza Polski Seniorów – ambasadora CLAAS Eveting Tour.
CLAAS Polska i Międzynarodowe Targi Poznańskie kontynuują ubiegłoroczną, udaną współpracę w ramach CAVALIADY Tour. Z tego powodu powstała dedykowana marka dla zawodów WKKW rozgrywanych w całym cyklu jeździeckim w sezonie 2015/2016 – CLAAS Eventing Tour.
W Poznaniu odbędzie się pierwsza eliminacja CLAAS Enevting Tour. Dodatkowo zawody rozegrane zostaną w randze Halowego Pucharu Polski WKKW. Stąd w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich publiczność zobaczy próbę ujeżdżenia i skoków oraz próbę terenową. Podobnie jak rok temu cross odbędzie się w hali nr 5. Na opublikowanej liście jest 10 nazwisk, a dwóch zawodników pojawi się na poznańskim parkurze dzięki przyznanej przez organizatorów dzikiej karcie. W zawodach wystartują najlepsi zawodnicy WKKW, w tym uczestnik Igrzysk Olimpijskich – Paweł Spisak. Obsada czołowych zawodników tej konkurencji daje duże szanse, że rywalizacja sportowa będzie na wysokim poziomie. Kolejne rywalizacje w ramach CLAAS Eventing Tour obejrzymy w Lublinie podczas drugiej eliminacji oraz w Warszawie, gdzie rozegrany zostanie finał.
CLAAS EVENTING TOUR to zawody WKKW rozgrywane w hali w sezonie zimowym w jeździeckim cyklu CAVALIADA Tour. Przeniesienie próby terenowej do targowych hal jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Powodzenie i sukces wydarzenia możliwy jest dzięki doświadczeniu Międzynarodowych Targów Poznańskich i IdeaExpo.MTP, która odpowiedzialna jest za infrastrukturę zawodów.
Lista zawodników zgłoszonych do CLAAS Eventing Tour podczas CAVALIADA Poznań 2015
1. |
Marta Dziak-Gierlicz |
KJ Szwadron Jazdy RP |
2. |
Jan Kamiński |
SKJ Beckersport |
3. |
Łukasz Kaźmierczak |
SKJ Sopot |
Mariusz Kleniuk |
LKJ "Hipologia" Strzegom |
|
5. |
Katarzyna Kokowska |
SKJ Sopot |
6. |
Małgorzata Korycka |
SKJ Trawers Warszawa |
7. |
Wiesław Nowak |
LKS Stragona Strzegom |
8. |
Paweł Spisak |
JKS Dako Galant Skibno |
9. |
Artur Społowicz |
KJ Jaroszówka |
10. |
Paweł Warszawski |
SJ Baborówko |
CAVALIADA Future
Licznie, fascynująco, międzynarodowo
CAVALIADA Future wyraźnie pokazuje, że sport kucowy w Polsce znowu rozwija się dynamicznie, a wydarzenie jest tą imprezą, którą najmłodsi adepci sportów konnych upodobali sobie najbardziej.
Od połowy października śledziliśmy zmagania młodych adeptów jeździectwa, którzy walczyli o punkty do rankingu kwalifikacyjnego CAVALIADA Future. Zawody w Kaliszu zakończyły zmagania w ramach kwalifikacji do CAVALIADY Future 2015/16. W tym sezonie organizator zmienił regulamin, a jedna z tych zmian, dotycząca wieku, była bardzo istotna. Mimo, że ograniczono uczestnictwo z 14 do 12 lat frekwencja była jeszcze lepsza niż w poprzednich sezonach. W kategorii mini wzięło udział 32, a midi 41 jeźdźców. Widać, że sport kucowy w Polsce znowu rozwija się dynamicznie, a CAVALIADA Future jest tą imprezą, którą najmłodsi adepci sportów konnych upodobali sobie najbardziej.
Rywalizacja w kwalifikacjach była do końca bardzo zacięta, a co ciekawe niektórzy zawodnicy mimo, że awans mieli zapewniony już wcześniej, wystartowali we wszystkich zawodach. Prestiżem stało się nie tylko znalezienie się w czołowej grupie, która wystąpi przed publicznością w Poznaniu, Lublinie i Warszawie, ale również wygranie samej rundy kwalifikacyjnej. Zwycięstwem w Kaliszu swoje pierwsze miejsce w kategorii mini przypieczętowała Agata Kamińska. Amazonka z KJ Ranczo Kołata wystartowała we wszystkich 5 konkursach (a liczyły się tylko 3 najlepsze wyniki), dwa razy wygrała, raz była druga, raz trzecia i raz czwarta. Gabriela Kozłowska z FER Więckowice wygrała pierwszą kwalifikację kategorii midi w Józefinie. Potem nie pojechała do Michałowic, a w Jaszkowie jej nie poszło. Pokazała, że mimo to warto walczyć do końca. W Sopocie zajęła 3 miejsce, a w Kaliszu wygrała i ostatecznie ukończyła kwalifikacje na pierwszym miejscu. CAVALIADA Future po raz pierwszy stała się wydarzeniem międzynarodowym. Wszystko za sprawą Natalie Beckowej z czeskiego klubu Staj Pharlap, która przyjechała na kwalifikacje do Michałowic i Jaszkowa. Tym razem się jej nie udało, ale w przyszłych edycjach polskim zawodnikom pewnie przyjdzie zmagać się z liczniejszą konkurencją z zagranicy.
Zgodnie z regulaminem prawo startu w CAVALIADA Future mają też złoci medaliści Pucharów Polski w grupach A1 i A2. W tym roku są to Maja Marchwicka z KJ Zbyszko (grupa A1 HPP Leszno) i Aleksandra Osuch z Podkowy Gruszczyn (aż trzy złote medale: A2 w HPP Leszno oraz A1 i A2 w PP w Strzegomiu). Ta druga musi teraz wybrać w której kategorii wystartuje w Cavaliadzie Future.
CAVALIADA Future – lista zgłoszonych i przyjętych zawodników
Kategoria Mini |
||||
Miejsce w rankingu |
Zawodnik |
Klub |
Punkty |
|
PP |
Maja Marchwicka |
KJ Zbyszko |
|
przyjęta |
1 |
Kamińska Agata (Mł.2004) |
KJ Ranczo Kołata |
57 |
przyjęta |
2 |
Henzel Dominika (Mł.2004) |
KJ Podkowa Gruszczyn |
48 |
przyjęta |
3 |
Skrobacz Olga (JM.2003) |
WLKS Krakus |
47 |
przyjęta |
4 |
Neuber Lea (Mł.2004) |
SKJ Poland Park |
47 |
przyjęta |
5 |
Biskup Julia (JM.2003) |
KJ Liljówka |
44 |
przyjęta |
6 |
Kłapińska Laura (Mł.2005) |
BPK |
43 |
przyjęta |
7 |
Zawadzka Eliza (Mł.2006) |
FKJ Zbyszko |
37 |
przyjęta |
8 |
Markiewicz Alicja (Mł.2005) |
BPK |
33 |
1 rezerwowy |
10 |
Padalak Hanna (JM.2003) |
Pomorska Liga Jeździecka |
24 |
2 rezerwowy |
Kategoria Midi |
||||
Miejsce w rankingu |
Zawodnik |
Klub |
Punkty |
|
PP |
Osuch Aleksandra |
KJ Podkowa Gruszczyn |
|
przyjęta |
1 |
Kozłowska Gabriela (Mł.2004) |
SKJ FER Więckowice |
55 |
przyjęta |
2 |
Kozioł Klara (Mł.2005) |
TKJ Garbówek |
52 |
przyjęta |
3 |
Patejko Sara (Mł.2004) |
KJ Aromer |
46 |
przyjęta |
4 |
Siudzińska Dominika |
LKS Cwał Poznań |
44 |
przyjęta |
6 |
Tomaszewicz Alicja (JM.2003) |
BPK |
42 |
przyjęta |
7 |
Padalak Hanna (JM.2003) |
Pomorska Liga Jeździecka |
36 |
przyjęta |
8 |
Jurzak Franciszek (JM.2003) |
SKJ Ponylandia |
35 |
przyjęty |
10 |
Krawczykowska Daria (JM.2003) |
KJ Liljówka |
32 |
1 rezerwowy |
13 |
Łaszkiewicz Karolina (JM.2003) |
BPK |
27 |
2 rezerwowy |
14 |
Tralewicz-Pielak Laura (JM.2003) |
JKS Equita |
24 |
3 rezerwowy |
20 |
Rozbiewska Weronka (JM.2003) |
BPK |
8 |
4 rezerwowy |
CAVALIADA, czyli atrakcje końskiego świata dla całej rodziny
CAVALIADA zaoferuje atrakcje dla dzieci, młodzieży oraz osób szukających emocji i wrażeń. Wydarzenie możemy obejrzeć z kilku perspektyw, w zależności od tego czy jesteśmy fanami tego sportu, czy może tylko szukamy fajnego sposobu na weekend.
Pawilon 7A: pokazy i zawody
Dla laików jeździeckich Arena B będzie miejscem poznawania końskiego świata. Od czwartku, w pawilonie 7A odbędą się pokazy hippiczne przygotowane przez Polski Związek Hodowców Koni oraz Agencję Nieruchomości Rolnych. Program zainteresuje nie tylko dzieci, ponieważ na Arenie B poczujemy również sportowe emocje. Obejrzymy tam rywalizację zawodników w trzech konkurencjach jeździeckich: WKKW za sprawą CLAAS Eventing Tour, ujeżdżenia oraz skoków przez przeszkody – CSI1*, CSIYH*.
Mamo, a co je koń?
Poznawanie tajemnic czterokopytnych przyjaciół człowieka sprawi dzieciom, rodzicom i opiekunom ogromną radość. W wyjątkowym miejscu, w Pawilonie Polskiej Hodowli hodowla spotka się ze sportem, praca będzie fascynującą przygodą, a nauka świetną zabawą. Odkryjemy tam tajniki tzw. „końskich” zawodów – rymarza, weterynarza, dietetyka i wielu innych. Dla chętnych będą przejażdżki na kucyku lub koniu pod okiem instruktorów. Będziemy mogli odwiedzić stajnie, dzięki temu przyjrzymy się zrachowaniom i zwyczajom tych zwierząt.
Pawilon Polskiej Hodowli powstał z inicjatywy Międzynarodowych Targów Poznańskich, Polskiego Związku Hodowców Koni oraz Agencji Nieruchomości Rolnych, by prezentowac osiągnięcia polskich hodowców koni. Powód do satysfakcji tym większy, że PZHK obchodzi 120-lecie istnienia. Będzie więc CAVALIADA areną prezentacji koni rodzimych ras oraz aukcji, do której stanie osiem koni w różnym wieku i różnym stopniu wyszkolenia. Gwoździem jubileuszu będzie uroczysta Gala Hodowców połączona z wprowadzeniem sztandarów PZHK oraz OZHK/WZHK.
Strefa dziecka
Jest to stały punkt CAVALIADY. Wszystkie maluchy znajdą w Strefie Dziecka wiele bezpłatnych atrakcji jak malowanki na twarzach, gry i zabawy sprawnościowe, czy zgadywanki. Dzieci odwiedzą również Piekarnię młodego jeźdźca i wspólnie wypiekać będą zdrowe wypieki oraz wezmą udział w pokazach naturalnej produkcji i zobaczą jak smakuje dobrze wypieczony chleb.
Prawdziwa aukcja
Po raz drugi na CAVALIADZIE będziemy świadkami aukcji koni. Na aukcji, która organizowana jest pod hasłem „Teraz Polskie Konie” wystawionych zostanie 8 koni polskiej hodowli w różnym wieku i na różnym poziomie wyszkolenia (począwszy od koni 3-letnich, do chodzących z powodzeniem w sporcie i sprawdzonych w hodowli).
Targi
Jeśli zaczynamy myśleć poważniej o jeździectwie rekreacyjnym, czy sportowym, na CAVALIADZIE w Poznaniu znajdziemy największy wybór sprzętu i akcesoriów jeździeckich. W dwóch halach – 7 i 8 producenci oraz dystrybutorzy przygotowali dla uczestników targów sezonowe oferty na zimę i nie tylko. To również dobry moment na zakupy świąteczne. Chyba każdy miłośnik jeździectwa marzy, aby pod choinką znaleźć upragnione bryczesy, rękawiczki, czy inne akcesoria.
Wstęp do pawilonów 7, 7A, 8 i 8A będzie nieograniczony.
Bilet normalny kosztuje 9 zł, a ulgowy i 6 zł . Dla dzieci do lat 3 wstęp jest bezpłatny.
Daty otwarcia:
Pawilon Polskiej Hodowli (paw. 8A), Arena B (paw. 7A)
czynne od czwartku do niedzieli, tj. 10-13 grudnia 2015 r.
CAVALIADA Targi (paw. 7 i 8) czynne od piątku do niedzieli, tj. 11-13 grudnia 2015 r.
Bilety na CAVALIADA Sport CSI3*-w zaczynają się od 25 zł
BILETY do kupienia https://tixer.pl/cavaliada-poznan?date=2015-12-10_09:00
1. Kierznowska Aleksandra | 901 |
2. Sydow Natalia | 510 |
3. Maruszak Lena | 493 |
4. Suska Juliana | 354 |
5. Tybulczuk Tamara | 342 |
6. Barański Mikołaj | 277 |
7. Idkowiak Nikola | 276 |
8. Handzlik Macie | 199 |
9. Parkitny Maximilian | 190 |
10.Michalak Zofia | 141 |
1. Skrzyczyński Patryk | 363 |
2. Ganowska Julia | 313 |
3. Biegalska Iga | 302 |
4. Szurman Mikołaj | 268 |
5. Siwicka Anna | 233 |
6. Sówka Nell | 246 |
7. Dąbrowska Zuzanna | 211 |
8. Skrzyczyński Filip | 201 |
9. Boćkowska Nadia | 157 |
10. Padalak Maria | 150 |
1 Kosmol Alicja | 3860 |
2 Goszczyński Adam | 2917 |
3. Kazimierczak Gaja | 2565 |
4. Gola Helena | 2555 |
5. Chojowska Iga | 2410 |
6. Soforek Marcel | 2075 |
7 Kulesza Lila | 1942 |
8. Dampc Nela | 1755 |
9. Malesa Alicja | 1490 |
10. Woźniak Piotr | 1305 |
1. Sabok Gabriela | 418 |
2. Głoskowski Franciszek | 270 |
3. Mordzelewska Hanna | 240 |
4. Czyżyk Zahiu Natalia | 227 |
5. Furmańczyk Lena | 202 |
6 Tomczak Oliwia | 198 |
7. Sławińska Aleksandra | 194 |
8. Filkiewicz Hanna | 148 |
9 Layer Blanka | 124 |
10. Lubońska Helena | 114 |
1 Marszałek Amelia | 412 |
2. Broniarczyk Henryk | 372 |
3. Wnuczko Sara | 365 |
4. Lubońska Helena | 360 |
5. Stawiarska Paulina | 271 |
6. Seroczyński Kacper | 249 |
7. Cytarska Hanna | 243 |
8. Luboński Ignacy | 239 |
9 Czyżyk-Zahiu Natalia | 206 |
10. Pellowska Blanka | 205 |
1. Reimann Zofia | 624 |
2. Mordzelewski Jan | 591 |
3. Pinocy Wiktoria | 587 |
4. Dziedzińska Konstancja | 551 |
5. Szmyt Maria | 547 |
6 Leboda Oliwia | 417 |
7. Pycha Antonina | 348 |
8. Janaszczyk Lena | 340 |
9. Dobrzycka Hanna | 328 |
10. Głoskowska Maja | 319 |
1. Buczek Agata | 445 | ||
2. Czarnecka Aleksandra | 359 | ||
3. Jach Michalina | 350 | ||
4. Molenda Lena | 327 | ||
5. Lewicka Aleksandra | 298 | ||
6. Kałaska Zofia | 263 | ||
7. Binkowska Wera | 188 | ||
8. Wójcik Amelia | 185 | ||
9. Haniszewski Bruno | 165 | ||
10. Sawa Blanka | 156 |
1. Kamińska Zofia | 828 |
2. Szostawicka Karolina | 770 |
3. Cwalina Wiktoria | 735 |
4. Czerepińska Maria | 685 |
5. Ferjan Victoria | 650 |
6. Hart Dyke Zofia | 610 |
7. Korus Anna | 530 |
8. Biel Zofia | 350 |
9. Patecka Olga | 330 |
10. Pellowska Paulina | 310 |
1. Korus Anna | 1095 |
2. Koperska Pacyńska M. | 662 |
3. Moczkowska Carla | 609 |
4. Nowak Liwia | 604 |
5. Pundzis Marta | 445 |
6. Kwiatkowska Julia | 407 |
7. Sławińska Zuzanna | 367 |
8. Biszkowiecka Kinga | 348 |
9. Wasilewska Maja | 306 |
10. Kmietowicz Lilla | 260 |