Finały w Villach, świetna forma Skrzyczyńskiego !
foto Michael Rzepa
Niedzielne finały, rozegrano we wspaniałej atmosferze przy szczelnie wypełnionej hali, przez licznie przybyłą publiczność. W najważniejszym konkursie turnieju Glock's Grand Prix zaliczanym do rankingu Longines i pulą nagród w wysokości 60.000 euro, zobaczyliśmy trzech polskich jeźdźców Łukasza Wasilewskiego i Łukasza Kozę dosiadających swoich podstawowych koni Wavantosa i El Campa oraz Jarosława Skrzyczyńskiego na Balouzino. W podstawowym przejeździe po dwa błędy zrobili Łukasz Wasilewski i Łukasz Koza. Wśród 12 par zakwalifikowanych do rozgrywki znalazł się Jarosław Skrzyczyński, który mimo jednego błędu z pierwszego nawrotu wszedł do finału. W rozgrywce zobaczyliśmy m.in. czterech medalistów ostatnich igrzysk w Londynie, trzech holendrów - Jura Vrielinga, Gerco Schrodera i Marca Houtzagera, reprezentanta Arabii Saudyjskiej Kamala Abdullah Bahamdan czy zdobywcę Pucharu Świata z 2007 szwajcara Beata Mandli. Rozgrywka dostarczyła publiczności niezapomnianych wrażeń, szczególnie końcówka, kapitalna jazda Marca Hautzagera na Sterrehof's Uppity świetne tempo, super kontrola i duże ryzyko dały kapitalny wynik 40,03 s ! Ostatnią para rozgrywki był szwajcar Beat Mandli na Louisie, ten doświadczony jeździec wykorzystał idealnie każdy zakręt, każdy dystans i na koniec uzyskał najlepszy wynik 39,16 s dający zwycięstwo w Grand Prix. Jarosław Skrzyczyński dosiadający 10 letniego ogiera Balouzino swoja jazdą nie ustępował sławom z czołówki rankingów i ostatecznie zajął ósme miejsce. Cały turniej był bardzo udany dla polskiego reprezentanta, bagaż punktów do FEI rankingu, świetne forma koni oraz w większości bezbłędne przejazdy zarówno na Balouzino jak i na Crazy Quick. Gratulacje Panie Jarku !!
WYNIKI GLOCK'S GRAND PRIX VILLACH 2012
1. Louis Beat Mandli SUI 0/39,16 s
2. St. Uppity M. Houtzager NED 0/40,03 s
3. Urban Hero G. Schroder NED 0/42,11 s
4. Sacramento W-J van der Schans NED 0/4/38,75 s
5. VDL Babalu Jur Vrieling NED 4/39,98 s
6. Uppercut DS E. Gaudioano ITA 4/41,08 s
7. Armani The Gun CH M.Mallat FIN 4/43,23 s
8. Balouzino J. Skrzyczyński POL 4/43,45 s
9. Zydoctro vd Kapel M. Bettinger GER 8/39,81 s
10. Ballymore Eustace S. Carey IRL 8/44.02 s
startowało 48 par, ukończyło 40.
WYNIKI GLOCK'S GRAND PRIX tu
FINAŁ SILVER TOUR 145 cm
konkurs dwufazowy
1. Glock's Wibo Gerfierd Puck AUT 0/31,88 s
2.Naiade d' Auvers Paul Estermann SUI 0/31,98 s
3. Con Dios III Martin Fuchs SUI 0/ 33,53 s
4. Quick Star Ibrahim Bisharat JOR 0/ 33,67 s
5. Calisto Beat Mandli SUI 0/ 33,89 s
6. Asti Cinzano Max Schmidt GER 0/34,64 s
7. Axel 7 Stefan Eder AUT 0/34,72 s
8.Starrhof's Cayetano Z J. Kayser AUT 0/36,05 s
9. CT Hugo Simon AUT 0/36,21 s
10. Chito Blue Łukasz Koza 0/ 36,24 s
WYNIKI SILVER TOR FINAL tu
na zdjęciu Łukasz Koza na Bijou Be
foto Michael Rzepa
BRONZE TOUR FINAL
1. Arjo Martin Fuchs SUI 0 /32.36 s
2 .Lords Guy Max Schmidt GER 0/32,65 s
3. Zandiego U Linnea Ericsson DEN 0/33,05 s
WYNIKI BTFinal tu
na zdjeciu Łukasz Wasilewski i Arakorn
foto Michael Rzepa
To było ogromna przyjemności obserwować ten turniej, z powodu emocji sportowych płynących z kibicowania naszym reprezentantom oraz z możliwości obserwowania profesjonalnych organizatorów. Do zobaczenia za rok !!
Na stronie organizatora tu www.ghpc.at znajdziecie przejazdy ze wszystkich konkursów oraz galerie zdjęć.
Komplet wyników tu
POWIĄZANE LINKI
Sobota w Villlach
Sukces Pauliny Kozy w Villach
1. Barański Mikołaj | 696 |
2. Kierznowska Aleksandra | 631 |
3. Suska Juliana | 413 |
4. Maruszak Lena | 409 |
5. Wypchło Aleksandra | 312 |
6. Kłapińska Laura | 284 |
7. Sydow Natalia | 216 |
8. Stefańska Natalia | 176 |
9. Lewandowski Aleksander | 167 |
10. Parkitny Maximilian | 163 |
1. Biegalska Iga | 569 |
2. Skrzyczyński Patryk | 438 |
3. Zawadzka Eliza | 352 |
4. Pietrzak Daria | 276 |
5. Ganowska Julia | 252 |
6. Macieszczak Ewa | 182 |
7. Nawrocka Roksana | 156 |
8. Hudzik Roksana | 106 |
9. Niziołek Zuzanna | 100 |
10. Sówka Nell | 96 |
1 Kazimierczak Gaja | 560 |
2 Chojowska Iga | 445 |
3. Kulesza Lila | 440 |
4. Kosmol Alicja | 370 |
5. Dampc Nela | 360 |
6. Soforek Marcel | 335 |
7 Wolniewicz Karmela | 330 |
8. Biedziak Aleksandra | 315 |
9. Pis Hanna | 280 |
10. Malesa Alicja | 275 |
1. Sabok Gabriela | 74 |
2. Mordzelewska Hanna | 44 |
2. Luksa Paulina | 30 |
4. Czyżyk Zahiu Natalia | 28 |
4. Filkiewicz Hanna | 28 |
6 Cytarska Hanna | 26 |
6. Sławińska Aleksandra | 26 |
8. Głoskowski Franciszek | 24 |
9 Lubońska Helena | 22 |
9. Tańcula Maja | 22 |
1 Lubońska Helena | 83 |
2. Wnuczko Sara | 67 |
3. Broniarczyk Henryk | 65 |
4. Marszałek Amelia | 62 |
5. Seroczyński Kacper | 60 |
6. Pellowska Paulina | 47 |
7 Luboński Ignacy | 45 |
8. Wacławik Kacper | 37 |
9 Kmiecik Pola | 34 |
10. Michalak H., Kinas A. | 33 |
1. Leboda Oliwia | 68 |
2. Reimann Zofia | 64 |
2. Przybylska Łucja | 52 |
4. Kostkowska Liliana | 48 |
4. Stodolna Natalia | 48 |
6 Rąbca Milena | 47 |
7. Ślusarczyk Iga | 41 |
8. Janaszczyk Lena | 37 |
9. Binkowska Wera | 36 |
10. Mordzelewski Jan | 35 |
1. Buczek Agata | 70 | ||
2. Lewicka Aleksandra | 58 | ||
3. Jach Michalina | 55 | ||
4. Binkowska Wera | 49 | ||
5. Kondysiak Emilia | 39 | ||
6. Sawa Blanka | 35 | ||
7. Molenda Lena | 33 | ||
7. Czarnecka Aleksandra | 33 | ||
9. Drzycimska Iga | 30 | ||
9. Wierucka Zofia | 30 |
1. Czerepińska Maria | 165 |
2. Cwalina Wiktoria | 160 |
2. Sławińska Zuzanna | 140 |
4. Kamińska Zofia | 120 |
5. Hart Dyke Zofia | 105 |
6. Ferjan Victoria | 95 |
7. Patecka Olga | 85 |
8. Szostawicka Karolina | 75 |
9. Szulczyńska Pola | 70 |
10. Stobińska Cecile | 45 |
1. Korus Anna | 223 |
2. Skoczylas Michalina | 145 |
3. Ciszek Maria | 120 |
4. Koperska Pacyńska M. | 110 |
4. Nowak Liwia | 110 |
6. Pakur Zofia | 60 |
6. Moczkowska Carla | 60 |
8. Kwiatkowska Julia | 80 |
9. Rachubik Julia | 70 |
9. Ferjan Victoria, Czupryna M. | 70 |